מיפוי פוטוגרמטרי

לפרטים נוספים והצעות מחיר

מה זה מיפוי פוטוגרמטרי? מה זה מיפוי פוטוגרמטרי?

מיפוי פוטוגרמטרי הוא שימוש בתמונות ובתצלומים לביצוע מדידות.
המיפוי הפוטוגרמטרי מתבצע באמצעות תצלומי אוויר על ידי שימוש בשיטת הפוטוגרמטריה.

שיטה זו ניתן לדמות לאיכון סלולרי, שבו שתי אנטנות מקבלות אות מאותו מכשיר סלולרי ובאמצעות ההצלבה בין האותות ניתן לאתר את מיקומו של המכשיר.

איך מתבצע מיפוי פוטוגרמטרי?

המיפוי מתבצע באמצעות שימוש בתצלומים. על ידי הצלבה וחפיפה של שני תצלומים אוויריים, שכל אחד מהם מצולם מזווית שונה, ניתן להפיק מודל שמתחבר לתמונה תלת ממדית אחת.

התמונה שמתקבלת מאפשרת הבנה טובה וברורה יותר של האובייקט המצולם, ומכילה בתוכה כמות רבה יותר של פריטים שמופיעים בתצלום אחד.

איך זה נראה בפועל?

סרטון המחשה - שימוש בתוכנת Datubim

מיפוי פוטוגרמטרי עם רחפן

בעבר, המיפוי של מבנים, בניינים, שטחים ואתרי בנייה נעשו באופן ידני, על ידי מדידה של המבנה או האובייקט על ידי מודדים מקצועיים ובאמצעות אמצעים מיושנים.

המדידה נעשתה על ידי אנשים, השימוש באמצעים טכנולוגים היה קטן יחסית, ואיתו גם רמת הדיוק שאליה הצליחו להגיע המודדים.

בנוסף, כמות כוח האדם שנדרשה לביצוע פעולות אלו הייתה גדולה יחסית, והזמן שלקח לבצע מדידה מלאה למבנה היה תלוי גם הוא בכמות האנשים שביצעו אותה.

בעבר, ככל שרצו לקבל תוצאות מהירות יותר, כך נדרשו להשתמש ביותר כוח אדם, דבר שעלה כמובן לא מעט כסף.

המדידות ארכו זמן רב, וכך גם האמצעים לניתוח ולפענוח שלהן ולביצוע ההערכות והתוצאות שהתקבלו היו פחות גמישות לאפשרויות עריכה ולביצוע שינויים.

עם התפתחות הטכנולוגיה והאפשרות לבצע צילומים אוויריים באיכות טובה, ללא כלי טייס ובאמצעות שליטה מרחוק, התפתחה השיטה לתצלום פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים.

האפשרות להפעיל את הרחפנים ולשלוט בהם מרחוק והאופציה לעשות זאת במינימום כוח אדם היוותה את הקפיצה המשמעותית בתחום.

מיפוי עם רחפן יעיל הרבה יותר

כיום, השיטה מאפשרת תצלומים איכותיים ורמת דיוק גבוהה יותר מאי פעם, המאפשרת לקבל תמונה כמעט מושלמת של המבנים או של השטח שנמדד.

ומאפשרת הגעה גם למבנים ושטחים שנמצאים באיזורים מרוחקים או שעד היום נחשבו לקשים למדידה ומאפשרת הפעלה מרחוק וגישה גם למקומות שעד כה נמנעו מלהגיע אליהם.

מהתצלומים שמתקבלים מופק מודל תלת מימדי של האובייקט או המבנה, שכולל מיפוי כמעט מדויק שלו.

אלגוריתם משוכלל

באמצעות השימוש באלגוריתם שלנו, אנו יכולים גם לבצע הערכות של מצב הקרקע, המבנה או הבניין, לנתח מידע על שינויים שמתרחשים ואף לצפות שינויים עתידיים.

כחלק מהשירותים שאנו מציעים, אנו מאפשרים גם מיפוי אווירי לקבלנים וליזמים לפרויקטים פעילים ומאפשרים תיעוד של התקדמות הפרויקט לשימוש שלהם, של המשקיעים, של מוסדות מדיניים או של לקוחותיהם.

כך אנו מאפשרים ליזמים ולאחראיים על הבנייה לקבל תמונות מצב של ההתקדמות, לצפות בעיות עתידיות וכמובן אף למנוע אותן עוד לפני שהן מתרחשות כמו שינויים בקרקע, האטת קצב ההתקדמות וחריגות בנייה.

רוצים לשמוע עוד על מיפוי טופוגרמטרי באמצעות רחפנים?

יש לכם שאלות על שיטת המיפוי, תהליך המיפוי או ניתוח התוצאות? רוצים למפות את המבנה, הקרקע או הבניין שלכם באופן טופוגרמטי?

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, באמצעות כל אחד מהאמצעים העומדים לרשותכם באתר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים על ידי הצוות המיומן והמנוסה שלנו.

לפרטים נוספים והצעת מחיר התקשרו עכשיו

נציגי פרופלור זמינים למענה על כל שאלה

או

לפרטים נוספים והצעת מחיר - השאירו פרטים ואנו חוזרים!

הבית של המטיסים

חברת הרחפנים המובילה, המקצועית והגדולה בישראל לאספקת שירותי הפעלת כטב”מ ליישומים שונים וכן, לרישוי והכשרת מקצועות הרחפן.

המטיסים שלנו