מיפוי פוטוגרמטרי

צילום אווירי למיפוי במודל תשלום פר תמונה

מה זה מיפוי פוטוגרמטרי? מה זה מיפוי פוטוגרמטרי?

מיפוי פוטוגרמטרי הוא שימוש בתמונות ובתצלומים לביצוע מדידות.
המיפוי הפוטוגרמטרי מתבצע באמצעות תצלומי אוויר על ידי שימוש בשיטת הפוטוגרמטריה.

טכניקה זו ניתן לדמות לאיכון סלולרי, שבו שתי אנטנות מקבלות אות מאותו מכשיר סלולרי ובאמצעות ההצלבה בין האותות ניתן לאתר את מיקומו של המכשיר.

איך מתבצע מיפוי פוטוגרמטרי?

המיפוי מתבצע באמצעות שימוש בתצלומים. על ידי הצלבה וחפיפה של שני תצלומים אוויריים, שכל אחד מהם מצולם מזווית שונה, ניתן להפיק מודל שמתחבר לתמונה תלת ממדית אחת.

התמונה שמתקבלת מאפשרת הבנה טובה וברורה יותר של האובייקט המצולם, ומכילה בתוכה כמות רבה יותר של פריטים שמופיעים בתצלום אחד.

מיפוי פוטוגרמטרי עם רחפן

בעבר, מיפוי של מבנים, בניינים, שטחים ואתרי בנייה נעשה באופן ידני, על ידי מדידה של המבנה או האובייקט על ידי מודדים מקצועיים ובאמצעות אמצעים מיושנים.

הפעולה נעשתה על ידי אנשים, השימוש באמצעים טכנולוגים היה קטן יחסית, ואיתו גם רמת הדיוק שאליה הצליחו להגיע המודדים.

בנוסף, כמות כוח האדם שנדרשה לביצוע פעולות אלו הייתה גדולה יחסית, והזמן שלקח לבצע מדידה מלאה למבנה היה תלוי גם הוא בכמות האנשים שביצעו אותה.

עד עתה, ככל שרצו לקבל תוצאות מהירות יותר, כך נדרשו להשתמש ביותר כוח אדם, דבר שעלה, כמובן, הרבה מאד כסף. איסוף הנתונים (דאטא) לצרכי מיפוי ומדידה ארך זמן רב, וכך גם האמצעים לניתוח ולפענוח ולביצוע הערכות ותוצאות שהתקבלו היו פחות גמישות לאפשרויות עריכה ולביצוע שינויים.

עם התפתחות הטכנולוגיה והאפשרות לבצע צילומים אוויריים באיכות טובה, ללא כלי טייס ובאמצעות שליטה מרחוק, התפתחה השיטה לתצלום פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים.

האפשרות להפעיל רחפנים ולעשות זאת במינימום כוח אדם מהווה
פריצת דרך של ממש בתחום הצילום האווירי ליישומים השונים. 
הבשורה של פרופלור – תשלום פר תמונה בלבד!

מיפוי עם רחפן יעיל הרבה יותר

כיום, השיטה מאפשרת תצלומים איכותיים ורמת דיוק גבוהה יותר מאי פעם, המאפשרת לקבל תמונה כמעט מושלמת של המבנים או של השטח שנמדד ומאפשרת הגעה גם למבנים ושטחים שנמצאים באיזורים מרוחקים או שעד היום נחשבו לקשים למדידה ומאפשרת הפעלה מרחוק וגישה גם למקומות שעד כה נמנעו מלהגיע אליהם.

מהתצלומים שמתקבלים מופק מודל תלת מימדי של האובייקט או המבנה, שכולל מיפוי כמעט מדויק שלו.

אלגוריתם משוכלל

באמצעות השימוש באלגוריתם שלנו, אנו יכולים גם לבצע הערכות של מצב הקרקע, המבנה או הבניין, לנתח מידע על שינויים שמתרחשים ואף לצפות שינויים עתידיים.

כחלק מהשירותים שאנו מציעים, אנו מאפשרים גם מיפוי אווירי לקבלנים וליזמים לפרויקטים פעילים ומאפשרים תיעוד של התקדמות הפרויקט לשימוש שלהם, של המשקיעים, של מוסדות מדיניים או של לקוחותיהם.

כך אנו מאפשרים ליזמים ולאחראיים על הבנייה לקבל תמונות מצב של ההתקדמות, לצפות בעיות עתידיות וכמובן אף למנוע אותן עוד לפני שהן מתרחשות כמו שינויים בקרקע, האטת קצב ההתקדמות וחריגות בנייה.

רוצים לשמוע עוד על מיפוי פוטוגרמטרי באמצעות רחפנים?

יש לכם שאלות על שיטת המיפוי, תהליך המיפוי או ניתוח התוצאות?
רוצים למפות את המבנה, הקרקע או הבניין שלכם באופן פוטוגרמטי?

אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר, באמצעות כל אחד מהאמצעים העומדים לרשותכם באתר ולקבל את כל המידע שאתם צריכים על ידי הצוות המיומן והמנוסה שלנו.

הבית של המטיסים

חברת הרחפנים המובילה, המקצועית והגדולה בישראל לאספקת שירותי הפעלת כטב”מ ליישומים שונים וכן, לרישוי והכשרת מקצועות הרחפן.

המטיסים שלנו

תודה שיצרתם איתנו קשר!

נציג פרופלור יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

מעוניין בפרטים נוספים עבור מיפוי פוטוגרמטרי?

השאירו פרטים ונציגי פרופלור יחזרו אליכם בהקדם! אנחנו חוזרים מהר, נסו אותנו!

דילוג לתוכן