רחפן בחופשה

נוסעים לחופשה? לטייל במקום יפה בעולם? רוצים לנצור כל רגע בטיול שלא ישכח?
מצלמה כמובן יודעת לעשות את העבודה.. אבל רחפן?? משדרג את הטיול בכמה רמות!

חופשה עם רחפן משנה את המשחק, וכדי להמנע מתקריות בלתי צפויות ריכזנו לכם כאן כמה טיפים.

איפה אורזים את הרחפן?

קודם כל, עליכם לכבות את הרחפן ולהוציא את כל הסוללות שלו לפני האריזה שלו. זהו כלל שקיים בכל חברות התעופה. רוב חברות התעופה אינן אוסרות על נשיאת רחפן. למרות זאת, חיוני לבדוק עם שירותי חברת התעופה שבהם תטוסו, מכיוון שלכל חברת תעופה יש מדיניות רחפנים ספציפית משלה.
לדוגמה, חברות תעופה מסוימות מתירות לנוסעים לאחסן את הרחפנים שלהם בכבודה ידנית במקום בכבודה רשומה. חברות תעופה אחרות מתירות רחפנים בין אם הם ארוזים בכבודה ידנית או בכבודה רשומה.

לאן טסים?

תמיד כדאי לבדוק את החוקים והתקנות של נקודת היעד. ייתכן שלא תותר להיכנס למדינה או לתחום שיפוט אם יש לך פריט אסור על המטען שלך, ומדינות מסוימות לא מתירות לך להכניס רחפן.

מה עושים עם הסוללות?

רוב הרחפנים פועלים על סוללות ליתיום-פולימר או מה שמכונה באופן אוניברסלי סוללות LiPo. סוללות אלו מסווגות כמסוכנות במטוס מכיוון שהן עלולות להתלקח אם מטפלים בהן ברשלנות.

אל תטוסו עם הסוללות אם הן בעלות 100 אחוז טעינה מלאה. ייתכן שיהיה עליכם לפרוק אותם בחזרה ל-30 עד 50 אחוז – מתח הטעינה המומלץ עבור סוללה במעבר.

למידע נוסף על הסוללות קראו כאן.

ההמלצה שלנו היא חד משמעית, בדקו היטב את חוקי המדינה אליה אתם נכנסים עם הרחפן! וכמובן, עמדו בהם.

כמה דוגמאות לחוקים במדינות השונות:

  1. בתאילנד יש לרשום רחפן עם מצלמה בלי קשר לכמה הוא שוקל. אסורה הטסה אוטונומית של רחפן כך שהוא חייב להיות תמיד בשליטת המטיס, חובה לבקש אזור להטסה מבעל השטח שבו ממריאים ו/או נוחתים, ומי שלא עומד בכך מסתכן בקנס גדול או אפילו מאסר.
  2. במרוקו אסור להכניס רחפנים, והתיירים נבדקים גם ביציאתם מהמדינה.
  3. בברזיל רק מי שמעל גיל 18 רשאי להטיס רחפן, וחובה להיות מצוידים בביטוח אם חלילה תקרה תאונה או תהיה פגיעה מסוימת במישהו.
  4. במלטה אסור להטיס רחפנים בכל חלקי המדינה, והעוברים על החוק מסתכנים בקנס גדול מאוד, מעצר ואפילו גירוש.
  5. באיטליה אסור להטיס רחפנים מעל פארקים לאומיים, מעל תשתיות לאומיות, כבישים ראשיים, אזורי תעשייה, בסיסים צבאיים, נמלים ועוד.

חופשת סקי, בטן גב ביעד טרופי, טיול בשטחים מהממים – מזכרות מחופשות כאלו הופכות אמיתיות ומיוחדות הרבה יותר כאשר התיעוד נעשה מלמעלה! אל תפחדו לטוס לחופשה עם רחפן, רק הקפידו לבדוק את כל הכללים לפני זה.

מאמר זה נכתב בהשארת המאמר הבא.

עוד בתכנים ומדיה...

מסלולי הכשרות בפרופלור

צרו איתנו קשר!

נציגי פרופלור זמינים וערוכים לענות על כל שאלה, השאירו פרטים ואנחנו חוזרים

תודה שיצרתם איתנו קשר!

נציג פרופלור יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן