רישיון להטסת רחפן מסחרית במרכז ההכשרות הגדול והמקצועי בישראל

אם מטרות השימוש שלכם ברחפן הן מסחריות, חובה עליכם להחזיק ברישיון להטסת רחפן מטעם רשות התעופה האזרחית וגם לרכוש מיומנות, מקצועיות וניסיון מתאים ביישום של השירותים השונים שניתן לספק באמצעות רחפנים וסמסורים שונים; ואת זה תוכלו לעשות אצלנו כאן בפרופלור.
אך אל תטעו, גם מטיסי רחפנים אשר עבורם מדובר בתחביב מתעניינים בקורס מטיסי רחפנים.
בסופו של דבר כל אחד רוצה ללמוד כיצד לשלוט היטב ברחפן. כיצד להפיק ממנו את המיטב וכיצד להימנע מהתרסקויות, נזקים וטעויות מצערות. ומי יודע, אולי התחביב יוביל אתכם גם לקריירה בתחום מבוקש. 

רחפנים נמצאים היום באינספור שימושים מסחריים. וככל שהטכנולוגיות מתפתחות אנו רואים עוד ועוד יישומים חדשים עבור הרחפנים. אנו יכולים למצוא אותם בתחום החקלאות, המחקר, התשתיות, הביטחון, שיווק ופרסום, מדידות ועוד. הערכות מומחים מדברות על כך ששוק שירותי הרחפנים (DAAS) העולמי יצמח עד שנת 2028 להיקף של 500 מיליארד דולר בשנה.

האנשים אשר מתעניינים ברישיון להטסת רחפן יכולים להיות חסרי ניסיון המחפשים להיכנס לתחום חדש לחלוטין או אנשי מקצוע אשר עבורכם לימודי הטסת רחפן הינם הזדמנות להרחיב את היכולות המקצועיות הקיימות. כמו למשל צלם אירועים הרוצה להעניק ללקוחותיו ערך מוסף באמצעות צילומי רחפן; אנשי מדידות הרוצים להתאים את עצמם לצורכי השוק המשתנה, אנשי ביטחון ואבטחה, אנשי פיתוח תוכנה העוסקים בפיתוח רחפנים וכו‘.

מרכז ההכשרות של פרופלור

אם חשבתם שאפשר לבקש מ“אחד שיודע“ ללמד אתכם את כל מה שצריך ואז לגשת למבחן, אז זוהי טעות.
על פי התקנות הקיימות, הטסת רחפן למטרות מסחריות ניתן ללמוד רק אצל מי שהוסמך לכך על ידי רת”א. 

פרופלור מחזיקה ברישיון ”מפעיל אווירי רשמי“ מטעם רת“א, מוסמכת לביצוע הכשרות למטיסי רחפנים ומתגאה במעל 500 בוגרים אשר עברו הכשרות שונות במרכז להכשרות כטב”מ.
פרופלור היא לא רק בית ספר לטיסה, אלא חברה ותיקה המעניקה שירותי רחפנים לגופים שונים.

אנו מביאים איתנו ניסיון לא רק בהטסה ותפעול רחפנים – יש לנו הכרות עם צורכי השוק, אנו פעילים במגוון רחב של ענפים, מכירים את היישומים השונים של רחפנים בתחומי מיפוי, מדידה, מידול, בקרה, ניהול פרויקטים, הטסות ניסוי ותהליכי פיתוח ועוד. ההכרות עם היישומים המסחריים וצורכי השוק מעניקים לכם ערך מוסף. 

יתרון גדול ומשמעותי נוסף של פרופלור הוא התחייבות להתמחות מקצועית בשכר מלא (עבור מסלול הפרימיום). כך תוכלו לרכוש ניסיון מעשי אמיתי ולהתחיל קריירה מרתקת.

לימודי הטסת רחפנים אינם דורשים ידע קודם. בפרופלור תקבלו את כל ההדרכה הדרושה לצורך תפעול הרחפן בצורה יעילה ובטוחה. 

מה לומדים בקורס מטיס רחפנים?

לימודי מטיס רחפן כוללים ידע טכני, חוקים ופמ“ת (פרסום מידע תעופתי), מטאורולוגיה, תרגול יסודות ומצבי חירום. במהלך הלימודים תרכשו את כל הידע הנדרש לעבור את מבחני התאוריה ותעברו תרגול והכנה למבחן.

ידע טכני – על מנת לשלוט היטב ברחפן צריך לדעת ולהכיר את החלקים הטכניים של הרחפן. במהלך הלימודים תלמדו על חלקי הרחפן השונים ותתמקצעו בהרכבת רחפן מודולרי. תלמדו על השלט, ועל תקשורת עם השלט ועם הלוויינים. תכירו את מצבי הטיסה השונים. ותלמדו אילו בדיקות לבצע על מנת להבטיח שימוש תקין ובטוח ברחפן. כמו כן תקבלו דגשים להמראה ונחיתה של רחפנים, קריאת מפות וקבלת אישורים להטסה. 

חקיקה ופמ“ת -במהלך הקורס תלמדו מהם החוקים והתקנות השונות הנוגעות להטסת רחפנים. מהו הפמ“ת של רשות התעופה האזרחית. במסגרת חלק זה של הלימודים תלמדו על כל הגבלות התעופה. תלמדו מה הבדלים בין הטסה למטרות ספורט ופנאי, לבין הטסה עם רישיון ומה שהיא מאפשרת לכם.

מטאורולוגיה – במסגרת הדרישות המקצועיות עליכם להבין את יסודות המטאורולוגיה. במהלך הקורס תלמדו על אירועי מזג אוויר ותופעות מטאורולוגיות שונות, וכיצד הן משפיעות על הטסת הרחפן.

תרגול – לימודי רישיון מטיס רחפן הם לא רק לימודים תאורטיים. הם כוללים תרגול מעשי של המראות, נחיתות ושליטה על הרחפן במצבים שונים. זה כולל גם תרגול של מצבי חירום ושיטות העבודה הנכונות.

רישיון להטסת רחפן בפרופלור – מבחר מסלולי הכשרה

מרכז ההכשרות של פרופלור מציע לכם מסלולי לימוד שונים. היצע הקורסים שלנו מתאים לכל מטרה. גם עבור החובבים שרוצים ללמוד לשלוט ברחפן, אך אינם זקוקים לרישיון. וגם עבור אלו המתכננים לעשות שימוש מסחרי ברחפן.

מסלול גולד – קורס זה מתאים למי שמעוניים ברישיון מפעיל לרחפן במשקל עד 4 ק“ג בקשר עין. קורס זה מתבצע על רחפנים של חברת DJI והוא מתאים מאוד למי שרוצה רישיון להטסת רחפן למטרות צילום מסחריות. הקורס נמשך שלושה ימים, יום אחד של לימוד עיוני ושני ימי תרגול בשטח. בנוסף תקבלו חבילת לימוד רחבה ומרשימה שתסייע לכם ללמוד ולעבור את מבחן התיאוריה של רשות התעופה האזרחית – מחולל שאלות ותשובות, סרטוני הדרכה בוידאו, שיעורי זום שבועיים ופורום מקצועי לשאלות ותשובות מטעם מיטב מומחי התעופה שלנו.

מסלול פרו – קורס זה מיועד עבור מי שמיומן בהטסת רחפן ורוצה לבצע הסבת רישיון להטסת רחפנים עד 25 ק“ג. רחפנים אלו פותחים בפניכם עולם שלם של אפשרויות נוספות. כך תוכלו להשתלב למגוון תעשיות הדורשות שימוש במטיסי רחפנים מקצועיים. קורס זה כולל בעיקר לימוד ותרגול בשטח ובסופו מבחן מעשי.

מסלול פרימיום* – מסלול ייחודי לקבלת רישיון מפעיל עד 25 ק“ג. בסיום ההכשרה במסלול פרימיום תוכלו להשתלב בצוות של פרופלור ולרכוש ניסיון מקצועי בשכר מלא. זוהי ההכשרה המקיפה והממושכת ביותר. במהלך הקורס תלמדו את כל הידע המעשי והעיוני, תתנסו בעשר שעות הטסה. תתרגלו טיסה גם בסימולטור ייעודי ותקבלו ימי תרגול מעשי והכנה לטסט ככל שתצטרכו, וללא תוספת תשלום. גם במסלול זה תהנו מחבילת לימוד רחבה למבחן התיאוריה.

מסלול אגרו / אגרו + * – מסלול ייעודי וייחודי לקבלת רישיון מפעיל עד 2000 ק“ג. היתר הפעלה זה מתאים בעיקר לעוסקים בענפי ההדברה והחקלאות וניתן להשיגו גם אם כבר יש לכם רישיון מפעיל עד 4 או עד 25 ק”ג וגם אם אין לכם רישיון כלל. ההכשרה מתבצעת על רחפני אגרס T-30 ו- מאטריס 300.

אם תחום הרחפנים מדבר אליכם, אל תסתפקו בהטסה חובבנית. בעזרת קורס מקצועי וליווי של מיטב המומחים, תוכלו להפוך למטיסי רחפנים מקצועיים אשר יכולים להפוך את התשוקה שלהם למקור הכנסה. היישומים של רחפנים בתעשיות שונות רק הולכים ומתרחבים והביקוש למפעילי רחפנים נמצא בעלייה חדה. 

מסלולי הכשרות בפרופלור

תודה שיצרתם איתנו קשר!

נציג פרופלור יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

רישיון לרחפן בפרופלור

קבלו קופון הנחה לכל מסלולי ההכשרות בפרופלור

דילוג לתוכן