בדיקות תרמו גרפיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

אוטומציה לבדיקות תרמו-גרפיות ובדיקות EL של חוות סולאריות באמצעות רחפנים, פתרון הכרחי לעולם טוב יותר.

העולם כולו צועד לעבר אנרגיה ירוקה, כלומר שימוש במקורות אנרגיה מתחדשת אשר אינם מזהמים ואינם מבוססים על דלקים פוסיליים. אנרגיה סולארית, כלומר אנרגיה המופקת מאור השמש, היא אחת מהשיטות הירוקות להפקת אנרגיה.

במקומות רבים בעולם מוקמות חוות סולאריות להפקת חשמל, חלקן בקנה מידה גדול וחלקן קטנות המיועדות לצרכן הפרטי. גם בישראל שטופת השמש אנו רואים עלייה בשימוש באנרגיה סולארית. 

על מנת ליהנות מחוות סולאריות המספקות לנו אנרגיה נקייה בזמינות מלאה, מפעילי החוות צריכים להשקיע משאבים בתחזוקה, ובעיקר תחזוקה מונעת. בדיקות תרמו-גרפיות ובדיקות EL הם חלק מהבדיקות החשובות שיש לבצע על מנת לזהות נקודות כשל במערכות הסולאריות. באמצעות הבדיקות ניתן למנוע תקלות מבעוד מועד, וזאת מבלי לשבש את תהליך הייצור ואספקת החשמל. 

כיום ניתן להיעזר ברחפנים על מנת לבצע את הבדיקות החשובות הללו. כך אנו יכולים ליהנות מיעילות, הפחתת עלויות ואפילו תהליכי אוטומציה בביצוע הבדיקות.

בדיקות תרמו-גרפיות 

סריקות תרמוגרפיות הן סריקות המאפשרות לזהות הבדלי טמפרטורות. חום הוא אחד הסימנים של כשלים שונים במערכות חשמליות. סוגים שונים של תקלות יכולים להתבטא בחום מוגבר. הבעיה היא שאיננו מודעים לכך עד אשר הבעיה מחמירה וגורמת לתקלה המשבשת את פעולת המערכת החשמלית, כמו למשל שנאי שנשרף.

אופטימייזר בנתק בממיר סולאראדג’ – מתבטא באובדן תפוקה מוחלט מהפאנלים

באמצעות הבדיקות התרמו-גרפיות אנו יכולים לזהות אינדיקציות לבעיות ולהעניק להן טיפול מוקדם.

במקרים רבים ביצוע בדיקות תרמו-גרפיות הן לא רק הפתרון המומלץ לצורך מניעת תקלות ושרפות, אלא דרישה של ממש לצורך רישוי עסקים או ביטוח.

בדיקות אלקטרולומינציה EL

בדיקות EL, הידועות גם בתור הדמיית אלקטרולומינציה, הן כלי חשוב עבור העוסקים באנרגיה סולארית. הבדיקות יכולות לשמש גם את קו הייצור של התאים הסולאריים וגם את תחנות הכוח הסולאריות. 

בעזרת בדיקות EL ניתן לזהות פגמים שונים בתאים הסולאריים. אלו הן בדיקות אותן מבצעים כבר בשלבי הייצור. אך גם חוות סולאריות הרוצות להבטיח את תקינות התאים הסולאריים ויעילותם, משתמשות בשיטה זו. 

בדיקת EL מתבצעת על ידי הזרמת זרם אל הפאנל הסולארי. בתגובה הפאנל פולט אור אשר נמדד על ידי חיישנים מיוחדים. החיישנים הם למעשה מצלמות SWIR, כלומר מצלמות המודדות אור אינפרא אדום בגלים קצרים. הבדיקה אינה פוגעת בתפקוד הפאנל הסולארי, אך היא מאפשרת לאסוף נתונים שלא ניתן להבחין בהם בדרך אחרת.

בדיקות תרמו-גרפיות ובדיקות EL הן מבדקים חשובים מאוד עבור חוות סולאריות. בעזרת הבדיקות הללו ניתן לזהות כשלים ואנומליות, ובכך להבטיח את יעילות הייצור. חווה סולארית יכולה לכלול מאות ואפילו אלפי פאנלים סולאריים, זאת לצד רכיבים חשובים אחרים. ביצוע הבדיקות עשוי לגזול משאבים רבים מהחוות הסולאריות. אך כאן נכנסים לתמונה הרחפנים.

ביצוע הדמיית EL ודימות תרמי באמצעות רחפנים

רחפנים מאפשרים לחוות הסולאריות לחולל מהפכה של ממש. הרחפנים יכולים לבצע את הבדיקות השונות בקלות ובמהירות ולהעניק פתרון לכל צורך. הרחפנים מבצעים את הבדיקות במהירות. הם יכולים להתאים לחוות גדולות הפרושות על פני שטחים גדולים, או חוות סולאריות קטנות הנמצאות על גגות מבנים. 

הרחפנים מסוגלים לאסוף את הנתונים, ובאמצעות אינטגרציה עם תכנות מחשב לספק תמונות מצב בזמן אמת על מצב המערכת. החוות הסולאריות נהנות מיעילות ורציפות בייצור, ובמקביל הן יכולות גם לצמצם את עלויות התחזוקה. 

בזכות הרחפנים ניתן להכניס תהליכי אוטומציה לתהליך. הרחפנים יכולים לסרוק את החווה הסולארית והפנאלים הסולאריים. הם עושים זאת על פי מסלול קבוע מראש. הם מבצעים את הבדיקות בסנכרון מלא עם המערכת ומספקים נתונים בעלי ערך. 

שילוב שלושת הטכנולוגיות יחדיו (אלוקרטולומינציה, בדיקות תרמו-גרפיות ורחפנים), מאפשר למפעילי החוות הסולאריות לזהות כשלים ברמת דיוק מרבית ותוך כדי חיסכון משמעותי בעלויות התפעוליות. כל אלו מתורגמים בסופו של דבר להורדת מחירי הייצור והבטחת זמינות האנרגיה הירוקה.

ראו מידע נוסף אודות רחפנים למערכות סולאריות באתר פרופלור.

צרו איתנו קשר!

נציגי פרופלור זמינים וערוכים לענות על כל שאלה, השאירו פרטים ואנחנו חוזרים

תודה שיצרתם איתנו קשר!

נציג פרופלור יחזור אליכם בהקדם האפשרי!

רישיון לרחפן בפרופלור

קבלו קופון הנחה לכל מסלולי ההכשרות בפרופלור

דילוג לתוכן